TEDAVİLER

ORTODONTİ

Diş renginde Safir braketler ile Görünmez Ortodonti

Klasik Ortodontik tedavide dişlerin pozisyonlarını düzeltmek için tel düzeneği kullanılır. Bu düzeneğin dışardan fark edilmemesi için diş renginde Safir braketler uygulanılarak tedavide estetik sağlanmış olur.

Şeffaf plaklar ile telsiz ve görünmez Dijital Ortodonti

Geleneksel Ortodontik tedavide tel düzeneği kullanılarak dişler hareket ettirilip pozisyon bozuklukları giderilir. Günümüzde tel düzeneği yerine dişlere kuvvet uygulamak için Şeffaf plaklardan yararlanılmaktadır. Bu tedavi seçeneği hastadan alınan ölçünün bilgisayara aktarılması ile dijital olarak sanal ortamda planlanmakta ve tedavinin tüm aşamaları ön görülebilmektedir. Böylelikle tedavi süresince hekime gelemeyecek (şehirdışı-yurtdışı hastaları, iş sebebi ile vakti olmayanlar) olanlar için ideal bir tedavidir. Ayrıca yemek sırasında apareyin ağızdan çıkartılıyor olması hasta konforunu oldukça arttırır.

Erişkinlerde Ortodonti

Eskiden sadece çocuk yaşlardaki bireylere ortodontik tel tedavisi uygulanmaktaydı. Oysa günümüzde hafızalı tel düzeneği (Memory Alloy) ile yaşı ileri hastalarda da başarı ile diş çapraşıklıkları düzeltilebilmektedir.

Ortodontik tedavide Miniimplant

Ortodontik tel tedavisinde çapraşık dişleri doğru yerlere ötelemek için tellerden faydalanılır ve bunların destek alacakları dişlere ihtiyaç vardır. Yeterli desteğin olmadığı durumlarda çeneye minik vida-implantlar yerleştirilerek destek unsurları elde edilmiş olunur.

Lingual ortodonti

Ortodontik tel tedavisinde düzenek genellikle dişlerin ön yüzlerine yerleştirilir ve bu da estetik açıdan bir zorluk doğurur. Tel düzeneğinin kesinlikle gözükmemesi istenilen durumlarda, şayet kişinin kapanışı dikey yönde izin veriyorsa düzenek damak tarafında inşa edilebilir.

Klasik ortodonti

Dişlerdeki çapraşıklık ve kapanış bozukluklarının giderilmesinde, hareketli veya sabit tel düzenekleri kullanılıp uygulanan uygun basınçlar ile dişler ötelenerek doğru konumlarına kavuşturulurlar.

ONLINE RANDEVU

Randevu tarihinizi belirleyin

Bizi Arayın 0212 224 5221