TEDAVİLER

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Gülüş Tasarımı

Kişinin gülümseme anındaki estetik gereksinimlerini sağlamak için dudak ve dişeti hattında, diş görünümlerinde (renk, form ve harmoni) yapılan düzenlemeler verilen addır.

Laser ile dişeti düzenlemeleri

Gülümseme anında dişetlerinin fazladan gözüktüğü vakalarda bu kısımların düzenlenmesi için Erbiyum laserleri kullanılmaktadır.

Tek seansta lamina, diş kaplamaları (CEREC)

Muayenehane ortamında, laboratuar desteğine ihtiyaç kalmadan ve kısa sürede, dijital CAD/CAM teknolojisi ile dişlerin kamera vasıtasıyla dijital ölçüsü alınıp ardından seramik loklarından diş kaplamaları kazınarak aynı seansta freze edilebilmektedir.

Digital ölçü ile CAD/CAM (CEREC) lamina, diş kaplamaları

Dişlerden kamera vasıtasıyla dijital ölçü alınıp ardından CAD/CAM teknolojisi ile seramik bloklarından diş kaplamaları kazınarak aynı seansta tedavi bitirilebilmektedir.

Lamina – Yaprak Kaplama Porselenler

Dişlerin şekil-form ve renklerinin değiştirilmesi, düzenlenmesi istenildiğinde, diş ana maddesinden en az kaybı yaratacak şekilde, sadece dişin ön yüzeyinde yapılan düzenleme ile yaprak kalınlığında, ince porselen restorasyonlar hazırlanır ve dişlere kalıcı olarak yapıştırılırlar.

Cam seramik (IPS emax, Empress), Zirkonyum dioksit Kaplamalar

Günümüzde bir dişe en yakın estetiği veren malzeme olan Lityum Disilikat ve/veya uzun restorasyonlarda direnci arttırmak için altyapı malzemesi olarak kullanılan Zirkonyum Dioksit’in Lityum Disilikat ile kaplanılması ile oluşturulan tek diş veya köprü kaplamalarıdır ve metal içermezler.

Porselen Dolgular: İnley ve Onley

Dişlerdeki çürük miktarı arttıkça ve dolayısı ile dolgu hacmi büyük olması gerektiği durumlarda, dolgunun kırılganlığını önlemek için ağız dışında hazırlanıp dişe monte edilen İnley/Onley adı verilen restorasyonlar üretilir.

Diş Arası Boşlukların giderilmesi: Kompozit Bonding

Dişler arasında boşlukların olduğu durumlarda, diş rengindeki restorasyon maddeleri ile dolgu yapılarak bu boşluklar estetik biçimde ortadan kaldırılırlar.

ONLINE RANDEVU

Randevu tarihinizi belirleyin

Bizi Arayın 0212 224 5221