Variable Square Pulse Er:YAG ve short pulse Nd:YAG laseri

Erbiyum YAG laserleri suya olan yüksek afiniteleri sebebi ile su içeren biyolojik dokular olan diş, kemik, dişeti ve deride kesi yapma kabiliyetine sahiptirler. Bu özellikleri ile dişhekimliği ve dermatolojide yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Güçlü mikrop öldürücü özelliği, kandaki hemoglobin, dişeti ve derideki melaninde emilme özellikleri ile yumuşak dokularda çalışma imkanı tanıyan neodimiyum YAG laserleri dişhekimliğinde tercih edilen diğer bir laser türüdür.

Çalışma kolaylığı açısından her iki dalgaboyunun bir arada bulunduğu cihazlar vardır. Erbiyum (Er:YAG) ve neodimiyum (Nd:YAG) dalgaboylarına sahip cihazlarda Variable Square Pulse (VSP), maxMode, QSP, PIPS, TouchWhite, PHAST NightLase, TLP gibi çeşitli patentli uygulamalar da vardır. Er:YAG kısmı 20Watt ile çıkış gücü en yüksek dental laserdir. Variable Square Pulse (VSP) teknolojisi laser atım sürelerinin uygulamanın ihtiyacına göre hekim tarafından ayarlanmasına imkan tanır. Pulse süre  seçenekleri 50µsec (SuperShortPulse-SSP), 100µsec (MicroShortPulse-MSP), 300µsec (ShortPulse-SP),  600µsec (LongPulse-LP) ve 1000µsec (VeryLongPulse-VLP) mikrosaniye atım süreleridir. SSP ve MSP modlarında fotonlar atmosferi yararken yüksek ses dalgaları oluştururlar. Bu fotoakustik etki özellikle kanal tedavisinde ilginç bir protokolün oluşmasında kullanılmıştır. Photon Induced Photoacustic Streaming (PIPS) protokolü kanal tedavilerinde bir çığır açmıştır. PIPS uygulamasında laser ışığının fotoakustik gücünden yararlanılıp kanal içi irrigasyon yapılarak temizlenmektedir.

Nd:YAG laseri ayrıca R30A handpice ile estetik uygulamalarda uzun pulse (15 ve 25 milisaniye sürelerinde) modunda kullanılarak cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi ve epilasyon amaçları ile kullanılabilmektedir.

ONLINE RANDEVU

Randevu tarihinizi belirleyin

Bizi Arayın 0212 224 5221