Fraksiyonel Karbondiyotsit Laseri

Fraksiyonel Karbondiyotsit Laseri:

Karbondioksit (CO2) laserler 10600nanometre dalgaboyunda, su ve hidroksiapatite yüksek oranda afinitesi olan laserlerdir. Klinikte yumuşak dokuların kesilmesi veya koagulasyonu için kullanılırlar.

CO2 laserler yüksek enerji üretmeleri ve suya olan yüksek afiniteleri sebebi ile fiberoptik kablolar ile taşınamazlar. Bu sebeple piyasada çoğunlukla aynalı-mafsallı kol sistemleri ve nadir olarak esnek HollowWaveGuide kablolar ile aktarılırlar. Mafsallı kollar ergonomik olmamaları, HollowGuide’lar ise kısa ömürlü olmalarından dolayı dezavantajlıdırlar.

Dünyada mevcut tıbbi laserler arasında bir tek fiber aktarımı olan ürün vardır. Kristalize metal fiber teknolojisi ile aktarımı olan bu karbondioksit laserinin ağıziçi uygulamalar için handpiece’i ve cilt uygulamaları için fraksiyonel scanner’i vbulunmaktadır. Esnek fiber özellikle ağıziçi uygulamalarda avantaj getirmektedir.

Fiber aktarımlı  CO2 laserini her türlü yumuşak doku kesisini gerçekleştirmede kullanılabilmektedir. Bistüri ile kıyaslandığında daha ince ve kanamasız kesi yapılabilmektedir.

Fiber aktarımlı  CO2 laserin scanner uygulamaları ile ağız çevresi kırışıklıkların giderilmesinde ve cilt gençleştirmede uzun süre kalıcı etkisi olan sonuçlar elde edilebilmekte ve özellikle ileri derecedeki kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

ONLINE RANDEVU

Randevu tarihinizi belirleyin

Bizi Arayın 0212 224 5221