Erbiyum: Yttriyum Aluminyum Garnet laseri

Diş minesi, kemik gibi sert dokular veya dişeti üzerinde işlem yapılabilir. (Er:YAG) olarak adlandırılan bu laser kategorisi 2940nanometre dalgaboyunda kızılötesi ışın üretir. Erbiyum laser dalgaboyu su (H2O) moleküllerine afinite gösterirler ve dolayısı ile su içeren diş, kemik veya dişetinde emilerek etkilerini buharlaştırma, kesme ya da koterize etmek şeklinde gösterirler.

Çok esnek bir fiber kabloya sahip olduğu için ağızda çok çeşitli açılarda kolaylıkla çalışmaya olanak vermesi, açılı uçları ile ağzın arka bölgelerindeki çalışmaları kolaylaştırması ve belki de en önemli özelliği olarak düşük ses çıkartma (fotoakustik) özelliği nedeni ile çocuk hastalarda korku yaratmadan işlem yapmaya olanak tanıması bu laserin özellikleridir. Standart atım süresi 300mikrosaniye olup fotoakustik etkisi makul seviyede olmakta ve çocuklarda korku yaratmamaktadır.

Ağız açma yüksekliği yeterli olmayan (ya da ağzını tam açmak istemeyen) çocuk hastalarda açılı uçları ve esnek kablosu ile kolaylıkla ağız içine erişime olanak tanır. Öncelikli olarak çocuk hastalarımızın çürük tedavilerinde yararlanılır.  Ayrıca dişeti tedavileri, diş çekimi sonrası dezenfeksiyon, kanal tedavilerinde dezenfeksiyon amaçları ile kullanılır.

ONLINE RANDEVU

Randevu tarihinizi belirleyin

Bizi Arayın 0212 224 5221